Zaburzenia wzwodu a utrata wrażliwości na bodźce seksualne po nadmiernej masturbacji

witam, od pewnego czasu mam problem z uzyskaniem erekcji. Domyślam się, że może być to spowodowane utratą wrażliwości na bodźce seksualne spowodowane masturbacją, a organizm się przyzwyczaił do takich wrażeń, jeszcze nie tak dawno wystarczało przytulenie partnerki a erekcja wystąpiła. I moje pytanie jest następujące, czy odstawienie masturbacji spowoduje odzyskanie wrażliwości, jeśli tak to po jakim czasie? Czy takie przyzwyczajenie się organizmu jest nieodwracalne?

Witam serdecznie! U młodych mężczyzn zaburzenia wzwodu najczęściej mają podłoże psychogenne. U innych obserwowane są problemy z osiągnięciem pełnej erekcji na skutek wspomnianego przez Pana uwrażliwienia członka na jeden rodzaj bodźca. Ustalenie właściwej przyczyny dolegliwości możliwe jest jednak wyłącznie po zebranie dokładnego wywiadu i przeprowadzeniu badania lekarskiego. W Pana zapytaniu nie odnajduję informacji na temat częstotliwości zbliżeń z pranerką oraz masturbacji. Nie precyzuje Pan również, czy wzwód pojawia się po pewnym czasie i czy jest odpowiednio wyrażony. Z tego też względu niemożliwe jest ustalenie właściwej przyczyny Pana problemu i ustalenie ewentualnych zaleceń. W przypadku nadmiernej (kilka razy dziennie) masturbacji wskazane jest jej ograniczenie. Zwykle po kilku tygodniach - miesiącach widoczna jej poprawa wzwodu. Jest to jednak cecha osobniczo zmienna i nie można podać dokładnych ram czasowych. Pozdrawiam