Zaczerwienienia na policzkach i białe pryszczyki na twarzy u 27-latki

Witam, Mam 27 lat i cerę naczynkową. Zeszłego lata zaobserwowałam na buzi różowe kropki na dwóch policzkach. Miejsca pomiędzy kropkami nie opalały się wcale, tak jakby zmiany były także w tych częściach skóry. Dermatolog powiedział, że zmiany przejdą same. Minęło 10 miesięcy i jest gorzej, mam też małe białe pryszczyki na twarzy, choć nie wiem czy ma to związek, ponieważ występują na całej buzi a zarzewienienia tylko na policzkach. Proszę o opinię. Dziękuję. JULKA H.

Witam. Brak opalania się części skóry najprawdopodobniej wynika ze zmian depigmentacyjnych powstałych pod wpływem promieniowania słonecznego. Cera naczynkowa wymaga specjalnych dostępnych w aptekach przeznaczonych do niej kremów oraz delikatnego oczyszczania bez użycia mechanicznych peelingów.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl