Zaczerwienienie po oparzeniu skóry gorącą herbatą

Witam. We wtorek oparzylem sie goraca herbata w okolicy czoła i oka. Wystapil wówczas ból i pojawilo sie zaczerwienienie skóry. Po dwoch dniach nadal występuje lekkie zaczerwienienie. Pytanie co teraz? Czy mam smarować miejsce jakąś maścią? Czy pozostanie blizna?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Niestety nie widziałam zmiany, więc trudno mi ocenić czy pozostanie ślad/blizna po oparzeniu. Miejsca nie należy smarować żadną maścią. Można je jedynie chłodzić kompresami żelowymi. Po kilku dniach dolegliwości bólowe i pieczenie powinny ustąpić. Po tego typu oparzeniach najczęściej nie pozostaje żaden ślad.