Zakrzepica żylna a hemoroidy

Dzień dobry, w piątek byłem na kontroli u proktologa po leczeniu szczeliny odbytu. Okazało się że na zewnątrz odbytu pojawiła się zakrzepica żylna. Chirurg przeciął miejsce na żyje i wyczyścił zakrzep. Po tym zabiegu odczulem ulgę ale okazało się że w domu żylak na nowo wypełnia się krwią i robią się zakrzepy które podczas oddawania kału same wychodzą z ciśnienia zwieracza. A także podczas mycia i namoczenia skóry i przysiadu pod prysznicem zakrzepy są ewakuowane z żyły czy to normalny objaw?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, zalecałbym udac sie ponownie do lekarza chirurga celem kontroli i zastosowania leczenia. Pozdrawiam