Zapalenie żołądka i dwunastnicy w gastroskopii

Witam. 31 lipca 2014 r. miałem robioną gastroskopię żołądka. Gastroskopia wykazała zapalenie żołądka i dwunastnicy. Test ureazowy nie wykazał obecności helicobakter pylori. W opisie badania jest także informacja: żołądek podatny na rozdymanie oraz w antrum dość liczne grudki pępkowate, w opuszce dwunastnicy rumienie. Co to oznacza? Zapisane leki: Helides 40 mg i Debridat 20 mg (2X dziennie). Nie czuję specjalnej poprawy. Czy takie leczenie wystarczy? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź. Paweł.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Te zmiany związane są z zapaleniem błony śluzowej. Póki co należy utrzymać leczenie, jeśli po upływie miesiąca nadal nie będzie poprawy, leczenie powinno zostać zmodyfikowane.