Zapotrzebowanie kaloryczne w diecie redukcyjnej

Ile powinna wynosić kalorii moja dieta redukcyjna?28 lat, 170cm, PPM 1400, CPM 2000, aktywność: codziennie 3h obrządku w gosp. rolnym, obowiązki domowe, opieka nad dzieckiem, 2 razy w tygodniu jazda rowerem 30 minut. Brak czasu na jakikolwiek sport. Zależy mi na redukcji 4 kg. Obecna waga 59kg. Chodzi głównie o brzuch, żle się czuję w swoim ciele.

Witam,
Stosunek masy ciała do wysokości jest prawidłowy, zatem redukcja nie jest potrzebna. Natomiast także jestem zdania, iż ważne jest, by dobrze czuć się we własnym ciele :)
Watro obniżyć całodzienną wartość energetyczną o maksymalnie 500 kcal, ta wielkość jest w zupełności wystarczająca. Proszę jednak pamiętać, iż najlepsze efekty w kształtowaniu wyglądu brzucha uzyskujemy poprzez ćwiczenia fizyczne, które możemy wykonywać we własnym domu, a zajmują zaledwie 15-30 minut dziennie.
Zapraszam do lektury i wykorzystania ćwiczeń w praktyce:
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-brzuch
Pozdrawiam,
Magdalena Rapacka

Nie powinna Pani przekraczać kaloryczności poziomu 1300- 1400 kcal. Proszę rozłożyć kaloryczność na 5 posiłków co 3 godziny, np. śniadanie ok. 300 kcal, przekąska 150 kcal, obiad 400 kcal, przekąska 150 kcal oraz kolacja 300 kcal (bez chleba).