Dzienne spalanie kalorii u 15-latki

Ile średnio, dziennie spala organizm 15-latki? Mam takie zadanie i wolę się dowiedzieć od najlepszego źródła. Wiek- 15 lat, wzrost- 154 cm, waga- 43 kg. 2-3 razy w tygodniu około 30 minut biegania, średnio 3 lekcje wychowania fizycznego w szkole, 15 minut porannej, codziennej gimnastyki.

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Na całodzienne zapotrzebowanie energetyczne składa się podstawowa przemiana materii (ilość energii potrzebna do funkcjonowania narządów, przeprowadzania niezbędnych procesów itp - w stanie spoczynku) oraz wydatek energetyczny na wszystkie czynności realizowane w ciągu dnia. Podstawowa przemiana materii w tym przypadku wynosi 1281 kcal.
Natomiast energia wydatkowana na poszczególne czynności prezentuje się następująco:
- 30 min biegania to ok 174 kcal
- średnio intensywna lekcja wf (45min) ok 143 kcal
- 15 min gimnastyki - ok 50 kcal
Na całkowitą przemianę materii składają się także inne czynności takie jak wchodzenie po schodach, spacer, wykonywanie różnych czynności itp.
pozdrawiam

Witam
Podstawowa przemian materii (PPM) wynosi 1100 kcal, natomiast całkowita przemiana energii (CPM) wynosi 1540 kcal.
Pozdrawiam

Witam, zgodnie z aktualnie obowiązującymi normami Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie zapotrzebowanie energetyczne dla 15-letniej dziewczynki o umiarkowanej aktywności fizycznej wynosi 2400 kcal na dobę.