Zapotrzebowanie na jedzenie dla 35-latka

mam pytanie dotyczące mojego męża.może to dość dziwnie zabrzmi ale martwi mnie jego zapotrzebowanie na jedzenie ma 35lat 175cm wzrostu i waży ok 80 kg nie jest gruby jest normalny ale już się śmieję że on wchłania to jedzenie.pracuje w handlu więc nie ma mowy o wielkim wysiłku.Ale potrafi zjeść na obiad 3duże kotlety do tego pół talerza ziemniaków surówka za 5minut 2miski zupy i za jakieś 10-15min znów jest głodny.Czy to jest normalne????

Witam! Możliwe, że Pani mąż ma szybki metabolizm i wysokie zapotrzebowanie energetyczne. Jeśli martwi Panią sposób żywienia męża, polecam aby wybrał się do dietetyka w celu przeprowadzenia wywiadu żywieniowego oraz wykonać potrzebne pomiary ciała. Wtedy będzie można ustalić indywidualny plan żywienia. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie www.diet-coaching.xaa.pl zapraszam do jej odwiedzenia
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam.
Z Pani opisu można wnioskować, że nastąpiło przegłodzenie u męża.
Jeżeli mąż zjada tylko śniadanie, a w pracy nic lub bardzo mało to dlatego jest niepohamowany apetyt. Może posiłki męża są zbyt ubogie w błonnik, węglowodany, białko? Mąż powinien jeść 5 razy dziennie, regularnie co 2-3 godziny, a gwarantuję, że nie będzie zjadał tak ogromnych posiłków. Przy zdrowym trybie odżywiania zalecane jest oczywiście picie wody 2l dziennie.
Pozdrawiam
Julita Krawczyk