Zapotrzebowanie kaloryczne dla 22-latka

Jakie zapotrzebowanie kaloryczne ma mężczyzna w wieku 22 lat nieuprawiający sportu. Waga: 72 kg, wzrost: 176 cm?

Witam.
Przy wzroście 176 cm jeżeli jest Pan średniej budowy ciała to zdrowa waga to 68,5. Pana waga sugeruje, że jest Pan średniej budowy i obecna waga jest wagą zdrową. Zapotrzebowanie na kalorie to od 1700-1800.
Pozdrawiam
Julita Krawczyk

Witam! Indywidualne zalecenia żywieniowe oraz zalecenia związane z zapotrzebowaniem na energie i poszczególne składniki odżywcze mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego i przeprowadzeniu odpowiednich pomiarów i/lub badań np. analizy składu ciała. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie www.diet-coaching.xaa.pl zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań. Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska