Dzienne zapotrzebowanie energetyczne dla 19-latka

Chciałbym się dowiedzieć ile wynosi moje dzienne zapotrzebowanie energetyczne oraz ile powinnam spożywać Białka,Tłuszczu i Węglowodanów. Mam 19 lat, 165 cm wzrostu, 45 kg wagi, moja aktywność fizyczna jest na niskim poziomie.

Witam. Pani masa ciała wskazuje na niedowagę. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem. Energetyczność diety jest uzależniona m.in. od poziomu aktywności fizycznej, masy ciała, wzrostu, wieku oraz stanu zdrowia. Indywidualne zalecenia żywieniowe oraz zalecenia związane z zapotrzebowaniem na energie i poszczególne składniki odżywcze mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego i przeprowadzeniu odpowiednich pomiarów i/lub badań np. analizy składu ciała. Zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam serdecznie,

W tym momencie Pani BMI wskazuje na niedowagę. Z pewnością powinna Pani przytyć a tym samym spożywać większą ilość kalorii niż obecnie. Niestety ustalenie indywidualnego zapotrzebowania energetycznego oraz rozkładu ilości składników odżywczych wymaga większej ilości informacji na Pani temat. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny oraz dokładniej poznać Pani styl życia i ogólną aktywność. Jeżeli chciałabym Pani poznać konkrety zachęcam do kontaktu: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Białko 1g na 1kg należnej masy ciała ( w tej chwili jest niedowaga), tłuszczu do 30% energii z diety, reszta to węglowodany najlepiej złożone, ilość cukrów prostych nie powinna przekroczyć 10% energii.