Dzienne zapotrzebowanie na tłuszcze u młodej kobiety

Czy 2 jajka, 3 łyżki oleju lnianego lub ryżowego i 2 łyżki pestek dyni pokryja dziennie zapotrzebowanie na tłuszcze?Ile to mniej więcej gramów? I ile powinna spożywać młoda kobieta.

Katarzyna Ciuchta Dietetyk, Bielsk

Witam,

Zapotrzebowanie energetyczne oblicza się nie tylko do wieku i płci, ale tez i wagi. Przyjmuję się, że człowiek powinien spożywać 1g tłuszczu na kg masy ciała. Łyżka ma ok. 10g. Nie podałaś swojej wagi, więc zapotrzebowanie dla siebie będziesz musiała obliczyć sama.

Pozdrawiam

Witam!
W diecie oprócz kalorii istotne są składniki tj. białko, węglowodany, witaminy czy minerały. Prawidłowa dieta powinna składać się w około 60-55% z węglowodanów (kasze, ryż brązowy, makaron pełnoziarnisty, pieczywo pełnoziarniste), 25-30% z tłuszczu (orzechy, nasiona słonecznika, masło, oleje roślinne) i około 15 % białka (mleko, produkty mleczne, mięso, ryby). Po dokładniejsze zalecenia żywieniowe zapraszam na stronę http://diet-coaching.xaa.pl/ ; Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska