Zawał u osoby z ostrym zespołem wieńcowym

Witam, jestem studentem ratownictwa medycznego. Czy jest mozliwe zeby u pacjenta z ogolnym obrazem wskazujacym na Ostry Zespol Wiencowy u ktorego w 12 EKG nie ma zmian ST i podejrzewamy zawal NSTEMI mogl wystapic zawal dolnej sciany serca? Pytanie zadaje pod katem podania takiemu pacjentowi Nitratow, ktore wg wytycznych ERC 2010 sa przeciwskazane pacjenta z zawalem dolnej sciany serca. Z gory dziekuje za odpowiedz.

Piotr Pilarski

Witam,

jeśli nie ma w ogóle zmian w EKG to nie można wykluczyć zawału ściany dolnej.

Pozdrawiam.