Zazdrość chłopaka o byłego partnera

Mój partner jest zazdrosny o moje relacje z byłymi partnerami,wmawia mi też istnienie relacji których nie było,a także podejrzewa i próbuje insynuować że może kiedy go nie ma to: " pewnie się nie nudzę... " Wraca do przeszłości i łapie za słówka jakobym mówiła kiedyś co innego obraża się wówczas i nie odzywa lub użala jaki jest głupi.Dość szybko skonsumowaliśmy związek, to również jest zastanawiające dla niego i zwieńczane nieustającym pytaniem " kim byłaś jak nie byłaś ze mną". wskazówki?dzięki

Być może Pani partner ma nie do końca rozwiązane czy przepracowane emocje z przeszłości i te emocje przenosi na obecny związek. Pytanie też skąd bierze się tak intensywna zazdrość? Być może z braku pewności siebie, poczucia wartości, a także z trudności w zaufaniu, bliskości, poczuciu bezpieczeństwa. Może warto by chłopak spotkał się z psychologiem i popracował na przyczynami zazdrości (które mogą okazać się wierzchołkiem góry lodowej)?

Dobrym rozwiązaniem może okazać się terapia par. Zazdrość jest bardzo niebezpieczna dla związku, często również współwystępuje lub zwiastuje poważniejsze problemy psychiczne.