Zerwanie ścięgna a smozrośnięcie się ścięgna

Witam. Wróciłem dziś ze szpitala z diagnozą - zerwanie przyczepu dystalnego ścięgna prostownika palca III - lekarz po prześwietleniu stwierdził że mam następnego dnia zakupić aparat Stacka i nosić go 6-7 tygodni i następnie zgłosic się do poradni. Ze szpitala wyszedłem jak tam wszedłem czyli nic mi nie założono, zrobiono itp. Moje pytanie czy jak jest zerwane ścięgno to ono sie samo zrośnie - czy nie trzeba było wykonać wtedy jakiegoś zabiegu szycia itp.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Tego typu uraz może być leczony zachowawczo. Proszę zastosować się do zaleceń otrzymanych w szpitalu. W razie wątpliwości konieczna będzie wizyta kontrolna.