Zgrubienie wokół pępka po operacji woreczka żółciowego

Jestem po operacji woreczka żółciowego 2 tygodnie i mam pytanie: z prawej strony przy pępku mam zgrubienie i to mi bardzo ciąży,czuję taką ciężkość,brzuch mnie jako tako nie boli,czy to jest normalne,czy to mi się rozejdzie.Jestem na zwolnieniu,specialnie nie dźwigałam,ewentualnie czajnik z wodą na herbatę t.j 2.5l,trzymałam się diety

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisana zmiana może być związana z formowaniem się blizny. Niemniej jednak warto udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.