Złe samopoczucie, wodnisty śluz i powiększony brzuch a ryzyko ciąży podczas stosowania Yasminelle

Przez pół toku brałam tabletki anty Kontracept, niestety zaczęłam odczuwać bardzo silne skutki uboczne i lekarz zmienił mi je na Yasminelle. Jestem przy końcu opakowania, zostały mi 3 tabletki do końca. Brałam je skrupulatnie. Źle się czuję, wczoraj i przedwczoraj bardzo piekły mnie sutki, a piersi były bardzo gorące. Dziś jest lepiej, ale jestem przez cały czas senna, mam powiększony brzuch i biały, wodnisty śluz. Jedyne stosunki, które odbyłam w tym cyklu to 23. i 24.08. Czy to ciąża?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli antykoncepcja była stosowana prawidłowo to ryzyko ciąży jest niewielkie. W razie wątpliwości proszę wykonać test.

Witam. Opisane objawy prawdopodobnie są wynikiem działań ubocznych tabletek antykoncepcyjnych. Jeśli przyjmowała je Pani regularnie ryzyko ciąży jest znikome.