Zniesienie działania antykoncepcyjnego preparatu przez wydłużenie przerwy

Biorę już 3 lata tabletki antykoncepcyjne Novynette. Fajnie mi się ułożyło, bo brałam zawsze od poniedziałku pierwszą tabletkę, a teraz nie wiem co się stało, zapomniałam wziąć pierwszą tabletkę po 7-dniowej przerwie, a dziś środa. Brałam zawsze wieczorem, czyli gdybym dziś wzięła to byłoby 9 dni przerwy. Nie wiem co robić, nie chcę czekać do pierwszego dnia miesiączki by wziąć pierwszą tabletkę, bo boję się, że jak będę stosować tylko prezerwatywę, że np. pęknie.

Witam serdecznie, w opisanej sytuacji doszło do wydłużenia przerwy, a tym samym do zniesienia działania antykoncepcyjnego preparatu. Musi Pani zatem zdawać sobie sprawę, iż wszystkie stosunki mające miejsce w czasie 7-dniowej przerwy były niezabezpieczone (o ile nie stosowała Pani dodatkowych metod np. w postaci prezerwatywy). Obecnie, jeżeli nie chce Pani czekać na wystąpienie krwawienia, może Pani rozpocząć nowe opakowanie choćby od zaraz. Konieczne będzie jednak stosowanie dodatkowych metod zabezpieczenia przez kolejnych 7 dni. Pozdrawiam