Żółte, serowate upławy i świąd

Od 6 dni mam świąd warg sromowych i okolic pochwy. Gdy oddaję mocz szypie mnie w pochwie. Mam 14 lat. Nie miesiączkuję jeszcze, nie mam żadnych bólów brzucha. Jak mam powiedzieć o tym mamie i czego to są objawy? Dopowiem jeszcze, że serowate żółte upławy zrobiły mi się dopiero dzisiaj. Jestem dziewicą. Boję się iść do ginekologa. Jak mam o tym porozmawiać z mamą?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Twoje objawy są typowe dla grzybicy pochwy. Niezbędne jest jak najszybsze rozpoczęcie leczenia, dlatego uważam, że jak najszybciej powinnaś porozmawiać z mamą i udać się z nią do ginekologa. Nie jest to temat wstydliwy, więc nie masz się czego obawiać. Grzybica występuje często u osób z osłabioną odpornością, przy noszeniu nieprzewiewnej bielizny, nienależytej higienie.
Leczenie jest bardzo łatwe i szybko widać wyniki, pod warunkiem, że szybko zostanie włączone leczenie.

Pozdrawiam.