Temperatura a próbki kału

czy powodem wykrycia w kale jaj glisty ludzkiej może być fakt iż próbka kału stała dwie doby w temperaturze pokojowej
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ogólnie rzecz biorąc próbka kału oddawana do badania nie powinna być przechowywana w takich warunkach i przez tak długi okres. Nie mniej jednak wykrycie tego pasożyta nie miało z tym związku, ponieważ musiał się on tam znajdować już wcześniej.