390 gram i 28 cm w 28. tygodniu ciąży

Dlaczego moje dziecko ma 390gram a 28cm na 28 tydzien ciazy? Czy jakies wady genetyczne u dziecka mozna sprawdzic po porodzie?

Aleksander Ropielewski

Po porodzie badając kariotyp można zstwierdzić niektóre wady genetyczne. Co jest przyczyną zaburzonego wzrostu trudno jest mi stwierzić, ponieważ możę być wiele przyczyn nieadekwatnego wzrstu płodu do wieku ciążowego.