7-letnia córka zazdrosna o młodszego brata

Witam2 miesiące temu urodziłam synka moja 7 letnia córka jest strasznie zazdrosna o niego.mówi ze chciałaby sie pozbyć jego ze nie jest nic tak jak dawniej robi mi na złość wymysla rożne historie ciagle cos ja boli wiem ze tak zwraca na siebie uwagę ale przestraszyłam sie ztym ze chce sie go pozbyć.nie jest do niego agresywna pomaga mi podaje pieluchę smoczka czy karmi go gada do niego.ja staram sie jej poświęcać ten czas ale nie dam rady robic wszystkiego co ona chce.prosze o radę i dziękuje

Witam,
zależy ile czasu pani poświęca córce. Dziewczynka w jej wieku potrzebuje prawie wyłączności, ponieważ w jej życiu zaszły poważne zmiany. Chodzi do szkoły, a to już jest duża zmiana, w dodatku urodził się "konkurent" do uczuć mamy, którą do tej pory miała "na wyłączność"... Proszę spróbować pomimo swojego zabiegania i ograniczonego czasu, zwracać baczną uwagę na córkę, na jej potrzeby i na to, co do pani mówi. Dziecko mówi o tym czego chce.
Pozdrawiam

Witam,
Zachowanie córki jest naturalne. Dziecko przeżywa pewnego rodzaju szok, gdy na świat przychodzi brat lub siostra. Ważne by zadbała Pani teraz o to by córeczka czuła się ważna, doceniana, chwalona. Z czasem sytuacja się
unormuje. W razie dalszych trudności można zgłosić się do psychologa dziecięcego, który przepracuje z córką problem.
Pozdrawiam.