Dramatyczne wiersze i opowiadania u 14-letniej córki

Witam. Ostatnio odkryłam że moja córka (14) pisze dramatyczne wiersze i opowiadania. Jest to jej pasja i poświęca temu bardzo dużo uwagi. Martwi mnie treść tych zapisków. Wiersze są smutne i tragiczne. Opowiadanie również. Teść mówi o mężczyźnie, który postanawia popełnić samobójstwo. Kiedy moja siostra zapytała córkę czy ona pod postacią tego mężczyzny ukrywa samą siebie odpowiedziała, że tak.

Witam,
Rozumiem niepokój związany z wytwórni literackimi córki.Dosyć często są one odzwierciedleniem, przeniesieniem świadomych lub podswiadomych treści.Zaczęłabym od szczerej rozmowy z córką, w której poruszyłaby Pani obszar związany z jej emocjami.Warto również sięgnąć po wsparcie psychologa.Terapeuta może pomóc w obszarach w których Pani będzie być może trudniej.
Nie mniej jednak nie lekcewazylabym takich sygnałów, bywa że młodzież właśnie w taki sposób szuka pomocy.
pozdrawiam
Sylwia Nowak

Warto porozmawiać z córką, dopytać o jej trudności, ale także radości i sukcesy. To, co ostatnio wydarzyło się w jej życiu, zmieniło itp. Czasem, by rozpocząć taką rozmowę potrzeba czasu spędzonego razem i poświęconej córce uwagi. Warto także przemyśleć spotkanie z psychologiem rodzinnym.