Antybiotykoterapia po usunięciu ósemki

Witam, pytałem już Państwa o stosowanie antybiotyku i zszywanie dziąsła po usunięciu ósemki ale mam jeszcze pewne wątpliwości - skoro antybiotyk i zszycie rany "ułatwiają gojenie" (choć część stosowanych rozrzedza krew więc z tym ułatwianiem to coś za coś chyba) i zapobiegają "powikłaniom" to czemu nie jest to stosowane zawsze? Dodam, że moja ósemka miała 4 korzenie, w tym jeden solidnie zakrzywiony. Rzekomo po 24h krwawienia miały ustąpić ale minęło 36h i nadal nic... Ból wiadomo ale to norma.

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

niestety każdy pacjent a nawet każda 8 to inny przypadek - proszę zaufać lekarzowi który Pana prowadzi
pozdrwaiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Nie ma konieczności stosowania antybiotyku oraz szycia po każdej ekstrakcji. Jeśli jest Pan zaniepokojony swoim stanem powinien Pan skonsultować się z lekarzem przeprowadzającym zabieg - on znał stan wyjściowy, przebieg zabiegu oraz obecny.