Podejrzenie molestowania u 14-latka z autyzmem

Dzień dobry!Mam pytanie 14 letni syn powiedział mi że jego ojciec jak miał 6-7 lat poił jego alkoholem w piwnicy.Syn jest autystykiem ,ale jak go obejmuję to robi się sztywny .Dla jego ojca seks jest najważniejszy i stosował do nas przemoc.Syn mówi że jak był mały to tylko pamięta że ojciec poił go alkoholem ale nie pamieta nic wiecej.Syn się zmienił bardzo interesuje się seksem.Gdzie powinnam z nim iść.I czy może to być podejrzenie molestowania.Dziękuję.Agnieszka.

Dzień dobry!

Jest naturalne i powszechne, że 14-latek może wykazywać duże zainteresowaniem seksem i seksualnością. Choć może być to zaskakujące i niepokojące dla rodzica, jest normalne, rozwojowe i ma związek z dojrzewaniem. Nie można jednak wykluczyć, że syn był molestowany. Właśnie na podstawie tych jego wspomnień o pojeniu przez ojca alkoholem. Często jest również tak, że pojawienie się w rodzinie przemocy fizycznej i psychicznej, zwiększa także ryzyko wystąpienia przemocy seksualnej.

Proszę zgłosić się np. do Poradni Seksuologicznej, Centrum Interwencji Kryzysowej, Stowarzyszenia Niebieska Linia, Fundacji Dzieci Niczyje.

Pozdrawiam!

Warto skonsultować się z psychologiem, psychoterapeutą pracującym z osobami i rodzinami, w których pojawił się autyzm. Zdiagnozuje, a w razie potrzeby doradzi także metody działania i wspierania rozwoju syna.