Jak zapomnieć o tym, że dziadek molestował mnie seksualnie?

Mam 13lat i poważny problem. W wieku ok. 10-11 lat byłam molestowana przez dziadka (podglądał mnie, opowiadał o seksie, proponował seks, groził, pokazywał pornografię), na szczęście nie zgwałcił mnie jeszcze. Cały czas czuję, że to moja wina. Gdy próbowałam to powiedzieć komuś z rodziny nikt mi nie wierzył. Co robić? Nikomu nie mogę teraz zaufać, stale źle się czuję z tego powodu, pogorszyłam się w nauce. Nie wiem co robić, nikt mi nie wierzy.

Witam!
Wykorzystywanie seksualne to bardzo traumatyczne przeżycie, z którym trudno jest poradzić sobie samodzielnie. Jesteś młodą osobą i potrzebujesz wsparcia, by móc radzić sobie z tymi wspomnieniami i wywoływanymi przez nie emocjami.
Przykre jest, że zostałaś sama z tym problemem. Możesz zgłosić swój problem do Fundacji Dzieci Niczyje. Oni interweniują w sprawie dzieci krzywdzonych i pomagają ofiarą przemocy, w tym seksualnej. Możesz skorzystać z telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży (116 111).
Sądzę, że potrzebna Ci będzie psychoterapia, żebyś mogła przepracować te trudne przeżycia i zamknąć tamten etap. Dzięki temu będziesz mogła pozbyć się poczucia winy. Ofiary czują się winne, ale to sprawca ponosi całą winę za swoje działanie. Ty nie mogłaś nic zrobić w tej sytuacji. Powiedziałaś rodzicom i to oni powinni zareagować w Twojej sprawie. Możesz zgłosić swój problem i wpłynąć na swoją sytuację.

Pozdrawiam