Nerwica natręctw po molestowaniu w dzieciństwie

Witam,mam 23 lata,od 4 lat jestem w zwiąku.Stwierdzono u mnie nerwice natectw.Byłam molestwoana w dzieciństwie.Leczyłam sie farmakologicznie i uczęśzczałam na terapie. Nie mam ochoty na seks. Na początku zwiazku czerpałam przyjemność z pieszczot z partnerem. Pózniej leczyłam sie i leki spowowdowaly spadek libido. Po odstawieniu leków probowalismy dalej. Jest jeszcze gorzej. Wogole nie mam ochoty na zblizenia, brzydza mnie nawet pocalunki,jestem spieta i zdrnerwowana podczas zbliżen,prosze orade?

Dzień dobry. Zachęcam Panią do powrotu na spotkania z psychoterapeutą ponieważ kłopoty, które Pani opisuje sugerują, iż w dalszym ciągu może mieć Pani kłopoty z bliskością. Jest to problem wielu osób, które padły ofiara przemocy seksualnej. Wcześniej mogło być tak, że leki obniżały poziom napięcia ale przecież chodzi o to żeby odbudować zaufanie do siebie i mężczyzn a nie o to, aby znieczulać się lekami przed seksem. Pozdrawiam serdecznie i życzę pozytywnej zmiany.

Witam,

nic nie pisze Pani o powodach, z których przestała chodzić terapię. Czy zakończyła się, czy też z jakiegoś powodu ją Pani przerwała. Z Pani opisu można wywnioskować, że temat molestowania w dzieciństwie nie został zamknięty, przepracowany do końca. Zachęcam Panią do kontaktu z psychologiem/psychoterapeutą i podjęcie ponowne terapii. Nerwica może być efektem nieprzepracowanych problemów związanych z molestowaniem. Psychoterapia powinna dać zdecydowanie lepsze długoterminowe rezultaty niż samo stosowanie farmakologii, o której Pani wspomina.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel