Awidność toksoplazmozy w ciąży

chciałabym ie zapytac o awidność toksmoplazmozy, jestem w ciąży awidność wyszła mi 0,16 czyli niska czyli świeże zakażenie, czy według tego jak czas zakażenia można określić, ile dni tygodni temu mogłam się zarazic

Lek. Tomasz Budlewski

Ogólnie określa się ryzyko zakażenia toksoplazmą na zasadzie: awidność <40 % czyli 0,4 --> zakażenie możliwe w okresie <20 tyg. Proszę z powyższym wynikiem zgłosić się do swojego lekarza.