Badania genetyczne w 22. tygodniu ciąży

Pierwsza sprawa: Zapisano mnie na badania genetyczne II trymestru na 31.08.2016. Będzie to wówczas 22 tydz 5 dni mojej ciąży.Czy to nie za późno na te badania? W większości portali wyczytałam że te badania wykonuje się tylko do 22 tyg ciąży. Martwię się że nie będą dość wiarygodne - tym bardziej że na pierwszych badaniach prenatalnych też nie byłam gdyż mój ginekolog zapomniał mnie o tym poinformować - a on sam nie wykonuje tych badań. A druga sprawa: Kiedy najpóźniej można wybrać położną?

Lek. Katarzyna Szymczak

Wynik powinien być wiarygodny, w razie wątpliwości skieruje Panią na dodatkowe badania, położna może Pani wybrać do dnia porodu, jednak oczywiście radzę zająć się tym wcześniej.
Pozdrawiam