Czy muszę wykonać badania genetyczne w ciąży?

Mam 36 lat, w badaniach prenatalnych i teście pappa w 12tc 5 ryzyko trisomii wyniosło 1:192- podstawowe i 1:403 skorygowane. CRL 63mm, NT 2,4mm, BPD 22,4mm. Moje wyniki to wolne hCG - 1,188MoM, PAPP-A - 0,900 MoM. Czy takie wyniki są wskazaniem do wykonania kolejnych badań genetycznych np. Sanco?

Ryzyko zespołu Downa (prawdopodobnie bo nie podała Pani jakiej trisomii) jest pośrednie po korekcji (1:403). W takiej sytuacji jest zalecane badanie połodowego DNA z pani osocza.