Badania krwi, glukozy i cholesterolu

Witam. Zrobilem sobie ostatnio badania krwi. Czy moglbym prosić o krótkie wytłumaczenie wyników i czy jest sie czym martwić czy różnice od normy nie wzbudzają zadnych podejrzeń. Mam 31 lat, mężczyzna, 178 cm, 95kg Eozynofile wynik 7,9% zakres ref: 1,0-6,0. EOZ wynik 0,50 tys/ul zakres ref: 0,05-0,30 Glukoza 120,8 mg/dl zakres ref 69,0-110,0 HDL-chol.direct 31,2mg/dl ref:<35wysokie ryzyko CVD>60 niskie AIAT 63,0 U/l ref 7,0-41,0 Wskaźnik de Ritisa 0,57 index ref:>1,00

Lek. Katarzyna Szymczak

Podwyższony poziom glukozy, wskazane wykonanie doustnego testu obciążenia glukozą, podwyższony alat - czy przyjmuje Pan jakieś leki? jak z alkoholem? wskazana kontrola za miesiąc, ewentualnie usg jamy brzusznej.