Badanie echo serca, holtera i EKG u 14-latka

Witam. Mój syn ma 14 lat. Miał robione echo serca, holtera, ekg, i na echu ma struny rzekome w LV a na holterse 10 skurczy komorowych dodatkowych i nadkomorowych. Odczuwa codziennie skurcze w ilosci 5-30. 1.Czy mogą one być spowodowane dojrzewaniem? 2.Czy mogą one być przez te struny rzekome i czy są te struny groźne? 3.Jeżeli kardiolog stwierdzil, ze to moze byc nerwica, to moze ona dawać takie objawy?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza kardiologa dziecięcego i kierować się jego zaleceniami.