Badanie MR kręgosłupa w odcinku Th12-s5

Badanie MR kręgosłupa w odcinku Th12-S5 wykazuje na poziomie L4/5 dokanałowe uwypuklenie krążka międzykręgowego, modelujące worek oponowy. Na poziomie operowanym L5/S1 degeneracyjne obniżenie wysokości krążka międzykręgowego oraz pooperacyjne zmiany bliznowate w zachyłku bocznym kanału kręgowego po stronie lewej, obejmujące korzenie lewego nerwu rdzeniowego S1. Ponadto na tym poziomie obecne są dokanałowe zaostrzenia tylnych krawędzi trzonów kręgów modelujące worek oponowy.Co to oznacza ?

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna jest łączna analiza wykonanego badania oraz bezpośredniego badania lekarskiego. proszę koniecznie udać się do lekarza zlecając ego powyższe badanie.