Badanie MR na poziomie Th11/Th12/L1

badanie MR na poziomie Th11//Th12 /L1 widoczne niewielkie okrężne wypukliny bez istotnej stenozy .Na poziomie Th2/Th3 w lewym oyworze mk torbiel o średnicy do 9 mm.Nasilone zmiany o typie dyskopatii szyjnej widoczne na pilocie - na poziomie C5/C6 worek oponowuAP=10-11mm. Tarczyca niejednorodna do USG. Wsekwencji STIR na poziomie Th6?Th7 w przednich częściach trzonow niewielki obrzek na tle twyrodnieniowym. proszę o odpowiedz agarok77@gmail.com

Ale nie zadała mi Pani żadnego pytania. Z uwagi na niejednorodność miąższu tarczycy na pewno należy wykonać USG tarczycy (badanie najbardziej miarodajne w stosunku do gruczołu tarczowego). Wynik MR kręgosłupa trzeba skonfrontować z dolegliwościami jakie Pani ma i dopiero zadecydować o dalszym postępowaniu - widoczne duże nasilenie zmian dyskopatycznych w zakresie szyjnego odcinka kręgosłupa ze znacznym workiem oponowym w zakresie kręgów C5/C6. Najlepiej, żeby analizą wyniku badania MR kręgosłupa zajął się neurochirurg.

Zmiany, szczególnie torbiel i tarczycę musi ocenić lekarz. Pozostałe zmiany wymagają fizjoterapii, gdyż prawdopodobnie są uciążliwe i będą się nasilać. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki