Mężczyzna , 34 lata Dzień dobry Chłopiec ur. 01/2014. Neuroblastoma wycięto nadnercze wraz z guzem. 06/ 2014 roku wykonano CT - wynik, wznowa w miejscu wycięcia zmiany 2,5cm*1,5cm oraz liczne zmiany przerzutowe w wątrobie. Leczenie Chemia VP CBDCA . 01/2015 regresja choroby zakończenie leczenia i kontrola w poradni . Chcę wykonać badanie MRI i tu moje pytanie czy skupić się na jamie brzusznej miednica czy również klatkę piersiową i głowę (cienie-since pod oczami w ostatnim czasie ). Dziękuje
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Tomografia komputerowaTomografia komputerowa jest badaniem radiologicznym pozwalającym na uzyskanie obrazów badanych struktur. Jest badaniem, które wykorzystuje promienie rentgena. Pozwala uzyskać wyraźne i szczegółowe zdjęcia narządów oraz kości.
  • OnkologiaOnkologia (gr. onkos – guz) jest gałęzią medycyny, która zajmuje się nowotworami, ich rozpoznawaniem i leczeniem. Badania onkologiczne mają na celu ustalenie przyczyn występowania i mechanizmów powstawania nowotworów, a także określenie sposobów ich zapobiegania, wykrywania i metod leczenia.