Badanie obciążeniem glukozą w 9 miesiącu ciąży

Jestem w 9 miesiacu ciazy. Tydz temu mialam badanie na obciazenie glukoza i wynik wyszedl troche za wysoki. Jednak dosc czest robilam pomiar glukozy w labolatorium na czczo i wachal sie wtedy od 60 do 80mg/dl.. jaka moze byc przyczyna ze wynik w badaniu wyszedl troche za wysoki, nie wiem dokladnie ile ale tak mi powiedziano przez telefon.. ???

Wyniki na czczo mogą być prawidłowe, a po obciążeniu zbyt wysokie, Interpretuje sie je oddzielnie. Musi pani odebrac wynik z laboratoprium i udać sie z nim do lekarza.

Być może ma Pani cukrzycę ciążową. Proszę się dokładnie zorientować jaki był poziom cukru we krwi. Nie ma powodu do paniki, jeśli glukoza we wczesniejszych badaniach mieściła się w normie. W zależności od wyniku będzie Pani miała zaleconą stosowną dietę, a jeśli cukier byłby znaczniej podwyższony - zapewne małe dawki insuliny. Proszę się nie martwić, cukrzyca ciążowa po porodzie najczęściej cofa się, aczkolwiek warto pamiętać o utrzymywaniu prawidłowej masy ciała, diecie i aktywności fizycznej.

Pozdrawiam

MD