Bakterie e.Coli w moczu w ciąży

Witam Obecnie jestem w 33 tc. Od początku ciąży mam bezobjawowe baterie e.coli w moczu 4^10 lub 5^10. Raz w miesiącu jestem na antybiotyku. Mam kilka pytań: 1). Jest możliwość przejścia bakterii z pęcherza do pochwy? 2) Chcę rodzić naturalnie czy bakterie w moczu są przeciwwskazaniem? 3) Czy moje dziecko zarazi się ode mnie bakteriami e coli podczas porodu? 4)Czy powinnam wykonać wymaz z pochwy w kierunku e coli? 5) Antybiotyki, leki na bakterie szkodzą , jaki mają wpływ na dziecko w ciązy?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje wykonać wymaz z pochwy, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć. Sądzę także ze warto jest wykonać antybiogram. Proszę koniecznie udać się do lekarza prowadzącego ciążę.