Bakterie w moczu a stosowanie antybiotyków w 16 tygodniu ciąży

Witam, jestem w 16 tyg ciąży. Badanie na posiew moczu wykazało bakterię e coli w ilości 10^6ML. Lekarz zapisał mi antybiotyk Ciprinol 0,5. Przeczytałam w ulotce, że lek nie jest zalecany w trakcie ciąży. Chciałam zapytać czy przepisany lek stosuje się w ciąży? i czy może mieć jakiś negatywny wpływ na dziecko? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie skontaktować się z lekarzem zlecajacym powyższy preparat lub udać się do lekarza rodzinnego.