Bardzo proszę o interpretację moich wyników krwi

Oto moje wyniki krwi: WBC: 12.2, RBC: 4.50, HGB: 15,1g/dl, HCT: 44.4%, PLT: 372, PCT: 286%, MCV: 99, MCH: 33.6 H pg, MCHC: 34.1 g/dl, RDW: 13.2%, MPV: 7.7, PDW: 13.6%, LYM: 31%, MON: 4.5%, GRA:63.9%, LYM: 3.8, MON: 0.5, GRA: 7.9. Glukoza: 94mg/dl. Cholesterol: 242 mg/dl. Trójglicerydy: 192 mg/dl. Jestem kobietą, mam 52 lata. Mam nadciśnienie, leki: Vilpin 5mg 1x1 i Bisocard 5mg 1x1. Dziękuję, Ala

Redakcja abcZdrowie

W przedstawionej morfologii zwraca uwagę podwyższona liczba białych ciałek krwi, co może wiązać się z obecnym lub ostatnio przebytym stanem zapalnym, jeśli nie, proponuję powtórzyć morfologię za ok. 3 miesiące. Nieprawidłowy zdecydowanie jest poziom cholesterolu i trójglicerydów, co przy istniejącym nadciśnieniu tętniczym stwarza ryzyko powikłań sercowo-naczyniowych i wymaga leczenia.