Bezdech u dziecka po szczepieniu

Moj synek w wieku 7 tyg byl szczepiony szczepionka refundowana w dniu szczepienia po poludniu bardzo plakal A 6 dni pozniej mial powazny epizod bezdechu, w szpitalu stwierdzono ze neurologicznie jest ok, saturacje tez mial prawidlowa, za 3 tyg mamy kolejne szczepienie, czy jest ono bezpieczne dla mojego dziecka, czy lepiej je przełożyć? skad sie bierze bezdech?Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Dzieci w tym wieku (do ukończenia 3 miesiąca) z powodu niedojrzałości ośrodka oddechowego zagrożone są bezdechem. Może on pozostawać bez związku z wykonanym szczepieniem.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli u dziecka nie wystąpiły żadne odczyny poszczepienne, a jedynie dziecko było niespokojne w dniu zaaplikowania szczepionki, to nie stanowi to przeciwwskazania do szczepienia. Ostateczną decyzję o dopuszczeniu dziecka do szczepienia podejmuje lekarz w tym samym dniu, na podstawie ogólnego stanu zdrowia pacjenta.