Biały nalot na języku i zmiany skórne w obrębie twarzy

Witam, u 2 tygodniowej dziewczynki pojawił się biały nalot na języku oraz całe czoło w krostach (czerwonych). W zachowaniu nie widzę zmiany. Nic ją nie boli. Co to może być i jak się tego pozbyć? Pozdrawiam

Proponuje pokazać dziecko lekarzowi. Przez internet, bez zbadania dziecka, nie da sie zdiagnozować dziecka. Biały nalot na języku moze świadczyć zarowno o infekcji grzybiczej wymagającej leczenia jak i byc konsekwencja spożywania mleka przez dziecko. Podobnie, przyczyn krostek na twarzy ńoworodka moze byc wiele.