Biały nalot na końcu języka

mam coś białego na końcu języka białą linie nie grubą środku oraz też coś białego na podniebieniu twardym w okolicach zębów wydaje mi się ze łaczy sie z ta cienka linią mam 18 lat nie pije nie pale co to moze być

Witam. Opisane objawy mogą być wynikiem infekcji grzybiczej. Sugeruję wizytę u lekarza POZ który przeprowadzi bezpośrednie badanie.