Biegunka i wymioty po tabletce Naraya a możliwość ciąży

Witam po zazyciu 5 tabletki Naraya dostalam silnej biegunki i wymiotow, nastepna tabletke wzielam dopiero 27 godzin pozniej. Po 10 tabletce wystepowalo brazowe plamienie, a przy 14 odbylam stosunek bez dodatkowego zabezpieczenia. Po odstawieniu tab. po 2 dniach wystapilo krwawienie ktore trwalo 1.5 dnia bylo skape. Czy jest ryzyko ciazy ? Kiedy ewentualnie mozna sprawdzic?

Elżbieta Rhone

Witam,
ryzyko ciąży jest minimalne, jednak zawsze istnieje (nawet gdyby nie było żadnych odstępstw w przyjmowaniu tabletek - po prostu żadna metoda antykoncepcji nie jest w 100% skuteczna). Test ciążowy należy wykonać w dniu spodziewanego krwawienia.