Biegunka po trzech godzinach od przyjęcia tabletki antykoncepcyjnej

Wczoraj 3h od wziecia tabletki antykoncepcyjnej dostalam biegunki(wlasciwie bardzo luzny stolec o 22:20 i pozniej jeszcze raz o 24:00, pozniej juz sie nie powtorzylo), jednak nie wzielam zapasowej tabletki, a od tego czasu minelo juz ponad 12h. To moje pierwsze opakowanie tabletek, do konca listka zostaly 4. Czy w takiej sytuacji powinnam rozpoczac 7 dniowa przerwe wczesniej? Jezeli tak, to od kiedy mialabym ja liczyc? Od wczoraj? Czy tylko stosowac dodatkowe zabezpieczenie przez jakis czas?

Aleksander Ropielewski

Proszę nie robić 7 dniowej przerwy z odstawienia i rozpocząć kolejne opakowanie po skończeniu obecnego.