Ból dziąsła w miejscu ósemki

Mam 22 lata .Zaczęło się od bólu dziąsła w miejscu "8" której nie mam. W tym miejscu pojawiła się biała plamka wielkości 5 mm która jest bolesna ale nie znika i się nie zmniejsza jestem zaniepokojona ponieważ trwa to już ponad 2 m-c. Dziekuję za pilną odpowiedź.
22 LAT ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Niestety nie napisała Pani podstawowej informacji, tj. czy objawy wystąpiły tuż po usunięciu zęba. Ma to bowiem ogromne znaczenie. Opisana przez Panią zmiana wymaga oceny dentystycznej. Proszę zatem nie zwlekać, tylko udać się do lekarza dentysty!

Witam. Zbyt mało informacji by móc postawić diagnozę, biała bolesna plamka może być aftą , jednak 2 miesiące to zbyt długo jak na aftę. Konieczna wizyta u dentysty. Pozdrawiam. Krystyna Pikała

Absolutnie podstawowe działanie w takiej sytuacji jest wykonanie zdjęcia Rtg , i działanie jest uzależnione od wyniku badania.
Jeżeli nie Pani 8 a nie była usuwana to właśnie może się pojawić i to chyba najbardziej prawdopodne

Niezbędna jest konsultacja stomatologiczna na której zostanie wykonane zdjęcie RTG panoramiczne oraz w razie potrzeby przylegające tej okolicy. Prawdopodobnie wyrzyna się 8 i stąd opisane objawy.

Nie podała Pani informacji, czy nie ma Pani ósemki, ponieważ jest usunięta czy też w ogóle jej nie było. Biała plamka może być niegroźną zmianą np. aftą, ale też może wynikać ze stanu zapalnego i być objawem wyrzynającej się ósemki. W tym celu doradzam wizytę u stomatologa, który wykona zdjęcie pantomograficzne, które zobrazuje ułożenie zęba, jeśli jest on ukryty pod dziąsłem w kości.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl