Ból klatki piersiowej: Czy to coś groźnego?

Witam. Moja dziewczyna (19lat) od jakiegoś czasu odczuwa bóle serca, kłucie i skurcze tego typu. W dodatku boli ją okolica żeber z lewej strony pod sercem (rzekome). Jak leży na plecach to ewidentnie widać, że lewa strona klatki jest wyższa i przy łączeniu bodajże 2 żebra rzekomego z chrząstką czuć przy ruchach klatki lekkie jakby przeskoki i wtedy następuje ból. Więc są dwa bóle osobne, ale może jeden wynika z drugiego? Bądź z krzywego kręgosłupa, ma delikatną skoliozę. W miejscu żeber rzekomych od 1-3 jest uwypuklenie i tam jest ten ból. Ciężko się jej wtedy oddycha. Ostatnio jest coraz częstszy i przeważnie w nocy. Grała rok wcześniej w siatkówkę w 3 lidze przez kilka lat i ostro trenowała. Może to brak okresu roztrenowania? Nagle przerwała grę i siadła do książek. Teraz mało ruchu i są efekty? Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję. Pozdrawiam
ponad rok temu

Witam,

Ustalenie rzeczywistej przyczyny dolegliwości wymaga zebrania dokładnego wywiadu oraz badania fizykalnego. Doradzam zatem wizytę u lekarza rodzinnego. Na podstawie wymienionych czynności lekarz powinien ustalić przyczynę-wskazane może okazać się wykonanie badań dodatkowych, na które w razie potrzeby skieruje lekarz.
Pozdrawiam