Ból klatki piersiowej - jakie mogą być przyczyny?

Dzień dobry od kilku dni boli mnie klatka piersiowa, lewa strona jak i prawa, oraz mostek, najczęściej przy oddychaniu. Gdy na przykład idę dość długi dystans oraz wchodzę po schodach mam problem z oddychaniem, dopiero wszystko wraca do normy gdy usiądę i odpocznę. Miałem w-f, na którym rozciągaliśmy się na drabinkach - może do jakieś nadwyrężenie? Proszę o odpowiedź.
ponad rok temu

Witam serdecznie.

Opisywane objawy mogą wynikać z przeciążenia lub nadwyrężenia w wyniku nieprawidłowo dobranego wysiłku fizycznego lub wykonania nietypowego zakresu ruchu.
Natomiast jeżeli dolegliwości będą się utrzymywały dłużej niż kilka dni, nasilały się lub pojawią się inne objawy dodatkowe konieczna będzie pilna konsultacja z lekarzem rodzinnym.

Pozdrawiam.