Ból kręgosłupa a wyniki badania RTG
Od 4 dni, strasznie boli moją córkę kręgosłup, w Piątek miała robione RTG, dzisiaj odebrała zdjęcie. OPIS: Na wykonanym zdjęciu widoczne nieznaczne prawostronne skrzywienie środkowego odcinka kręgosłupa piersiowego. Lewostronne skrzywienie w środkowym odciunku piersiowolędzwiowym. Niższe ustawienie prawego talerza biodrowego. Czy z tego opisu,można cokolwiek powiedzieć, o leczeniu?
ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania
Witam,
należy skonsultować się z lekarzem zlecającym badanie, ew. ortopedą. Najprawdopodobniej (w zależności od badania klinicznego, gdyż badanie RTG jest tylko badaniem pomocniczym) zostanie zlecona rehabilitacja.
Lek. Magdalena Pikul
82 poziom zaufania
Witam!
Zmiany opisywane jako nieznaczne skrzywienie raczej leczone są zachowawczo (czyli bez operacji).