Ból kręgów i mięśni wokół nich

Witam, od 2-3 tygodni bolą mnie chyba 2 kręgi lub miejsce koło mich (możliwe że mieśnie czy coś) np jak się oprę ale to raz na 10. i tak coraz częściej. Teraz jeszcze doszedł ból śródpiersia. To dość dziwnie bo nigdy na nic nie chorowałam. Najpierw masaż pomógł mi na kilka dni i plecy mnie przestały boleć, a teraz to tylko na chwilę pomoga. Co mi może być ?

Witam! Opisane objawy mogą być manifestacją choroby zwyrodnieniowej stawów kręgosłupa. Wskazane jest wykonanie rtg kręgosłupa, na którym uwidocznione zostaną ewentualne nieprawidłowości. Proszę zgłosić się do lekarza POZ który wdroży odpowiednie postępowanie.