Kobieta , 46 lat

Witam! Od jakiegoś czasu w odcinku piersiowym boli mnie jeden kręg. Nie jest to ból ostry, powiedziałabym, że raczej średni. Boli gdy dotykam kręg oraz kiedy się pochylam lub wykonuję skręt w prawo albo w lewo. Zrobiłam rezonans odcinka piersiowego. Oto jego wynik: Kyfoza piersiowa w normie. Trzony piersiowe prawidłowej wysokości. W trzonie Th6 naczyniak 9 mm, w trzonie Th3 naczyniak 7 mm. Drobne osteofity na przednich krawędziach trzonów na szczycie kyfozy. Bez cech dyskopatii oraz ucisku krążków na struktury wewnątrzkanałowe. Rdzeń piersiowy bez zmian ogniskowych. Pragnę podkreślić, że obolały kręg. Nie dotyczy kręgów Th6 i Th3." Bolący kręg znajduje się niżej, tak jakby ból dotyczył kręgu Th8 lub Th9. Odwiedziłam dwóch ortopedów, jednego neurochirurga i dwóch masażystów, a kręg nadal jak bolał tak boli. Zaczynam się już martwić co to może być, jaka jest przyczyna bólu. Bardzo proszę o jakąkolwiek poradę. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Lek. Tomasz Stawski 84
Lek. Tomasz Stawski Chirurg, Jaworzno 84 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Zmiany naczyniakowe i zwyrodnieniowe w zakresie kręgosłupa odcinka piersiowego na pewno nie powinny wywoływać jakichkolwiek dolegliwości. Raczej ból nie jest związany z samym kręgosłupem, układem kostnym czy stawowym. Być może to jakiś miejscowy stan zapalny w zakresie tkanek miękkich, miejscowa neuralgia, czyli samoistne podrażnienie nerwów obwodowych okolicy 8, 9 kręgu piersiowego. Być może konieczne jest wykonanie w tym zakresie np. blokady, czyli podanie miejscowe środka znieczulającego z silnym środkiem przeciwzapalnym. Decyzję w tej sprawie najlepiej, żeby podjął np. ortopeda lub lekarz specjalista rehabilitacji. Do rozważenia w tym zakresie także konsultacja z neurologiem.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.
  • Ból kręgosłupa – Ból kręgosłupa to niespecyficzny objaw, który może być spowodowany wieloma przyczynami. U osób młodych podstawową przyczyną jest siedzący tryb życia, który sprzyja rozwinięciu się nieprawidłowości w obrębie kręgosłupa szyjnego, piersiowego, lędźwiowego.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Wyszukaj lekarza po opiniach