Ból lewej stopy przy braku kontuzji

Od jakiś 3 dni boli mnie lewa stopa,dokładnie w okolicach podbicia. Widać niewielką opuchliznę i zaczerwienienie. Nie uderzyłam się w stopę ani nic mi na nią nie spadło. Od czego to może być ? Dodam,że moje buty nie są za ciasne, chodzę w nich od dawna i nic się takiego nie działo. Sportu też nie uprawiam...

Lek. Marta Gryszkiewicz

Trudno określić przyczynę, jednak bezwzględnie powinna się Pani zgłosić do lekarza ortopedy i wykonać kontrolę radiologiczną bolącej stopy. Opuchlizna może oznaczać stan zapalny, ale także zmiany urazowe w obrębie układu kostnego, należy to zróżnicować w celu zastosowania odpowiedniego leczenia.